Кошик
563 відгуків

Кухня

Кухня (від нім. Küche — кухня) — приміщення для приготування їжі. Слово «кухня» походить від німецького слова Küche, що ввійшов у російську мову в Петровську епоху. У письмових джерелах вживається з 1717 року До цього використовувалися слова «поварні» або «стряпущая хата».
Кухня в сучасних оселях, як правило, поєднана з їдальнею. Характеризується наявністю місць для зберігання продуктів і кухонного приладдя (шафи, для зберігання продуктів при зниженій температурі — холодильник); також місць для первинної, наступних обробок (мийка, столи) і термообробки продуктів (плита, духовка, СВЧ-піч), місць для сервірування та охолодження готових страв.
Основою планування кухні прийнято вважати робочий трикутник. Робочий трикутник — це схематичне зображення найбільш частих переміщень між зонами: зоною плити, мийки й холодильника. Прямі лінії від плити до миття, від мийки до холодильника і від холодильника до плити можна накреслити на плані кухні.
Згідно з правилом трикутника основними побутовими приладами і предметами меблів в сучасній міській кухні є холодильник, кухонний стіл, раковина, сушарка над нею і плита. Їх розташовують максимально зручно по відношенню один до одного — так, щоб до них був доступ з боку проходу.
Згідно з правилом трикутника його периметр повинен становити в середньому 6,7—8 метрів, а кожна сторона — по 1,5—3 метри. У разі якщо довжина однієї з сторін трикутника буде значно відрізнятися від інших, це може створювати незручності при переміщенні між зонами.
Дизайнери і проектувальники вивели кілька базових правил розміщення побутової техніки та кухонних меблевої гарнітури:
прилади і меблі не повинні заважати один одному і людям, захаращувати прохід і створювати небезпечне сусідство зі шторами і т. д.,
плита повинна стояти на відстані як мінімум в 16 см від вікна, 10-20 см від стіни і 45 см від холодильника,
для поглинання пари і запахів над плитою потрібно встановити витяжку.
При плануванню маленької кухні важлива компактність розташування побутової техніки та меблів: тут їх раціонально розміщувати в один або два ряди уздовж стін. В останньому випадку плиту і мийку краще встановити уздовж однієї стіни, а холодильник — вздовж іншої.
Форми компонування кухонних меблів[ред. | ред вікі-текст]
Згідно розстановці побутових приладів виділяють кілька форм компонування меблів: L-подібна, U-подібна, кухня у формі LL, G або I, острівна і півострівна кухні.
Варіант L-подібної кухні — вся меблі та техніка розставляються уздовж двох спряжених стін, що зберігає вільний простір посередині приміщення. При цьому довжина всього, що стоїть під однією стіною, перевищує довжину всього, що стоїть під сусідньою стіною — утворюється буква L.
Варіант U-подібної кухні — меблі і підлогова техніка розміщуються уздовж трьох стін у формі букви U, а четверта, на якій знаходяться двері, залишається вільною. При цьому функціональні зони знаходиться близько один від одного.
Варіант LL-образної кухні — застосовується у разі, якщо розстановці у вигляді літери U заважає двері або вікно на одній зі стін. Тоді стійку, стіл або плиту можна зробити висунутими від стіни до центру кімнати.
Варіант G-образної кухні — меблі та техніка розставляються уздовж всіх чотирьох стін, або створюється додаткова помилкова стіна з окремого робочого столу або стійки, висунутого перпендикулярно стіні. Така ситуація вимагає значного простору, щоб між шафами залишалося достатньо місця для переміщень при готуванні.
Варіант I-образної кухні всі меблі і пристосування ставляться вздовж однієї стіни довгою смугою. Це єдиний відповідний спосіб розстановки для маленьких кухонь.
Модифікацією I-подібної форми або формою двох I можна вважати форму кухні коридорного типу. Предмети інтер'єру в такій кухні розставляються уздовж двох протилежних стін, утворюючи довгий коридор посередині.
Варіант «острівний» кухні — це, як правило, Г - або П-образне розташування гарнітура з окремо стоїть робочою зоною у центральній частині кухні або притуленою до однієї з її стін.

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner